pogotowie hydrauliczne

Kiedy wezwać hydraulika?

O instalacji wodnej w naszych domach i mieszkaniach zwykle nie myślmy zbyt wiele, dopóki działa prawidłowo. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy pojawiają się niegroźne usterki lub poważne awarie. Z niektórymi jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, inne natomiast wymagają jak najszybszej interwencji fachowca.

Kiedy wezwać hydraulika? Za każdym razem, gdy mamy problem z użytkowaniem urządzeń sanitarnych lub gdy gdzieś pojawia się potop wody, którego nie możemy zatrzymać. Za naprawy na własną rękę zabierajmy się jedynie wtedy, gdy mamy choć minimalną wiedzę w zakresie budowy instalacji i urządzeń sanitarnych. Jeśli jesteśmy laikami, lepiej od razu wezwać fachowca. Sprawdzone usługi hydrauliczne bez problemu można znaleźć w każdym większym i mniejszym mieście. Sporo jest też fachowców, którzy działają jako pogotowie hydrauliczne i można po nich dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Jeśli więc mamy problem z usterką, nie warto dla oszczędności podejmować prób naprawy na własną rękę. Może się bowiem okazać, że awarii nie usuniemy, a jeszcze dodatkowo nasze działania zwielokrotnią koszty naprawy. W jakich sytuacjach potrzebny nam będzie hydraulik?

Zapchany zlew lub umywalka

Zlew w kuchni jest użytkowany praktycznie codziennie, niestety nie zawsze zgodnie z zasadami. Bardzo często wylewamy do niego fusy po kawie lub herbacie, resztki jedzenia z naczyń, a także roztopiony tłuszcz. Szczególnie ten ostatni jest wyjątkowo szkodliwy dla rur. Po wylaniu do zlewu tłuszcz zaczyna zastygać i osadzać się w świetle rur, coraz bardziej zmniejszając możliwość przepływu wody. Gdy będą się na nim osadzać kolejne resztki jedzenia czy inne nieczystości, nie trzeba długo czekać, by zlew całkowicie odmówił posłuszeństwa i zapchał się w całości.

Aby przetkać zapchany zlew możemy wykorzystać wiele domowych sposobów. Dobrym rozwiązaniem jest wsypanie do odpływu sody, zalanie jej podgrzanym octem i odczekanie pół godziny. Jeśli zator nie jest zbyt duży, taka metoda powinna pomóc. Na rynku dostępne są również różne specjalistyczne preparaty przeznaczone do udrażniania rur, jednak niektóre z nich mogą też uszkadzać same rury i powodować ich perforację. Jeśli więc nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z zapchanym zlewem samodzielnie, lepiej nie szukać żadnych kolejnych rozwiązań. Telefon do dobrego hydraulika powinien załatwić sprawę.

Cieknący kran

Gdy woda kapie z kranu niewielkimi kropelkami, zwykle nie zwracamy na to uwagi. Jednak kapanie z biegiem czasu może się nasilać. Choć to tylko krople, w perspektywie tygodni czy miesięcy jest to spora ilość wody, która po prostu się marnuje. Kapiący kran najczęściej oznacza zużytą lub uszkodzona uszczelkę, którą wystarczy wymienić na nową. Czasem jednak zdarza się, że pomimo prób naprawy woda nie chce przestać kapać lub zaczyna cieknąć o wiele mocniejszym strumieniem. Wtedy warto wezwać hydraulika, gdyż próby naprawy kranu na własną rękę mogą mu jedynie zaszkodzić. Cieknący kran może być efektem uszkodzeń w różnych elementach instalacji, których nie jesteśmy w stanie namierzyć samodzielnie bez specjalistycznej wiedzy.

Pęknięta rura

Sprawdź ofertę: pogotowie hydrauliczne warszawa

Problem z pękniętą rurą, która zalewa nam mieszkanie i przy okazji sąsiadów, to sytuacja, w której nie ma czasu na czekanie i zastanawianie się, co z tym zrobić. Rury często pękają w miejscach kompletnie niedostępnych dla użytkowników, nie ma więc możliwości zatkania dziury czy zminimalizowania wypływu wody. Pierwszą rzeczą, jaką wtedy trzeba zrobić, jest zakręcenie głównego zaworu wody w mieszkaniu. Im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym więcej wody wyleje nam się na mieszkanie. Dobrym rozwiązaniem jest tez wyłączenie prądu, jeśli woda wycieka w łazience i dostaje się pod pralkę czy inne urządzenia elektryczne. Po odcięciu wody i prądu należy jak najszybciej wezwać hydraulika, gdyż w tej sytuacji w żaden sposób nie jesteśmy w stanie naprawić uszkodzenia samodzielnie. Możemy jedynie narobić jeszcze więcej szkód.

Zapowietrzony kaloryfer

Ten problem pojawia się najczęściej jesienią, gdy włączane jest centralne ogrzewanie. Bardzo często w kaloryferze słychać szumy i bulgoty, ale woda nie płynie i grzejnik wbrew nazwie pozostaje całkowicie zimny. W takiej sytuacji nie ma co czekać, aż usterka sama minie i należy jak najszybciej odpowietrzyć kaloryfer. W przypadku nowoczesnych grzejników problem nie jest poważny i można bez problemu odpowietrzyć je samodzielnie. Są one bowiem wyposażone w dobrej jakości wywietrzniki oraz instrukcje obsługi, które pozwalają na szybkie zaradzenie zimnemu grzejnikowi. Jednak z kaloryferach starego typu odpowietrzenie grzejnika może być bardziej skomplikowane, a nieumiejętne zabranie się do tego zadania może spowodować nawet zalanie mieszkania. Wtedy warto od razu wezwać hydraulika, który poradzi sobie nawet z najstarszym i najbardziej opornym grzejnikiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *