japonia

Japonia – co warto zobaczyć? Gdzie się udać i co zjeść?

Japonia to kraj niezwykły, który nie bez powodu nazywany jest Krajem Kwitnącej Wiśni. Wielu z nas marzy o tym, by go odwiedzić i zachwycić się tamtejszym życiem. Nie da się ukryć, że Japonia słynie z tego, że oparta na wielowiekowej, pięknej tradycji, łączonej aktualnie z nowoczesnością i postępem technologicznym i cywilizacyjnym. Ponadto Japonia posiada aktywny wulkan, ma najpunktualniejsze pociągi na świecie (czego z pewnością możemy pozazdrościć tamtejszym mieszkańcom), a ponadto znajdziemy tam cztery systemy pisma i czarnego kota, który zwiastuje szczęście. Możemy również liczyć tam na drzemkę, którą gwarantuje konstytucja. Brzmi idealnie? Sprawdzimy to! Jakie jest prawdziwe oblicze tajemniczej i zaskakującej Japonii? Nie sposób oczywiście jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo ma ona wiele twarzy i każda z nich zaskakuje i zachwyca. Nie brakuje tutaj odmienności kulturowej, która widoczna jest gołym okiem, bez dogłębnego analizowania tradycji. W Japonii można zatracić się bez reszty.  Ale gdzie się udać na wycieczkę i jakie miejsca należy zobaczyć, jeśli zamierzamy wybrać się do Kraju Kwitnącej Wiśni? I czego możemy spodziewać się po kuchni japońskiej? Co tam zjemy? I czy takie potrawy znajdziemy później w naszych restauracjach?

Japonia – co warto zobaczyć podczas pierwszej wizyty w tym kraju?

Będąc w Japonii, nie sposób nie odwiedzić jego stolicy, dlatego też naszą wyprawę zaczynamy od Tokio. Z całą pewnością, podczas wycieczki w Japonii, nie można zapomnieć o tym niezwykłym mieście. To ogromne miasto, które zamieszkuje około 38 milionów osób. Tokio stanowi idealne połączenie tradycji i nowoczesności, przeplatających się wzajemnie. Będąc w Tokio koniecznie należy odwiedzić historyczną dzielnicę Asakusa z monumentalną świątynią. Warto też zatrzymać się i zachwycić neonowymi lampami w Akihabarze i zatrzymać się na dworcu kolejowym z największym natężeniem ruchu na świecie. I nie da się ukryć, że przemieszczanie się po Tokio to niezapomniane przeżycie, które zostanie w naszej pamięci do końca życia. Jednak po długich wędrówkach koniecznie należy znaleźć jakieś przytulne miejsce i coś zjeść. Zapraszamy zatem na wyjątkowe sushi! I by podobne znaleźć w Polsce, musicie się naprawdę postarać!

Japonia – co warto zobaczyć i zjeść

Czym właściwie jest sushi, które tak wiele osób zachwyca? Otóż sushi to popularna potrawa japońska, która składa się z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz różnych dodatków, takich jak surowe owoce morza, wodorosty nori, kawałki ryb, warzywa, grzyby, a także tofu, ziarna sezamowego czy omletu japońskiego. Historia tej potrawy sięga aż roku 718, bo właśnie z tego okresu pochodzi pierwsza wzmianka o nim. Przyjmuje się, ze sushi powstawało na polach ryżowych, bo dziś nie wiemy tak naprawdę, jak się dokładnie pojawiło i skąd wzięło, ale jedno jest pewne – możemy być wdzięczni Japończykom za tak wyborne sushi. Oczywiście nie wszędzie spotkamy typowo japońskie sushi. Z biegiem lat musiało ono zostać dostosowane do gustów mieszkańców Ameryki Południowej i Ameryki Północnej i zostało przez to wzbogacone chociażby o zielonego ogórka i awokado.

Jak jeść sushi, kiedy już będziemy w Japonii? Otóż tradycyjne sushi jemy po prostu palcami lub pałeczkami. Pamiętajmy także, że do sushi podawany jest także sos sojowy, używany do maczania oraz zielony japoński chrzan wasabi, który ma bardzo intensywny smak. Do sushi dostaniemy zamiast wody także marynowany imbir, który używany jest do oczyszczenia kubków smakowych i spożywa się go miedzy potrawami. A co podaje się do picia do sushi? Z powodzeniem możemy zamówić zieloną herbatę, która doskonale komponuje się z tą potrawą. Pamiętajmy jednak, że istnieje wiele rodzajów sushi i także różni się sposób podania tej potrawy. Zatem jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych rolek, które zazwyczaj spotykamy w naszych restauracjach, forma podania sushi w Japonii może nas zaskoczyć.

Sushi to wyjątkowa potrawa, pełna witamin i bogata w składniki ożywcze, która stanowi doskonały element zdrowej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *